poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Taborety z plastra drewna

Witam

Ten rok jest dla mnie bardzo twórczy. Zrobiłam już sporo rzeczy a jeszcze trochę przede mną ;) Od dawna chciałam mieć takie fajne taborety, które zgrają się z moim zeszłorocznym pniakiem stoliczkiem. Podczas przywozu drzewa na zimę, wpadł mi w ręce wspaniały bukowy pniak. Wielkością idealny na krzesełka. W ruch poszła piła, która przecięła mi go na pół. Przez miesiąc krążki schły na świeżym, lecz zacienionym miejscu, by zbytnio nie popękały od słońca. Potem w ruch poszło dłuto i okorowałam je.  Następnym etapem było szlifowanie. Nie zrobiłam tego idealnie, widać na  zawoskowanych pniakach wcinki, ale szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to.

Kolejny etap  był już bardziej  skomplikowany i potrzebowałam pomocy. Kombinowałam  z nogami.
U mnie w mieście nie dostałam gotowych, zamawiając  musiałabym czekać ( a oczywiście ja tego chciałam uniknąć ). Myślałam co mogłoby je zastąpić -  style do łopaty ! Bingo ! Suche, w miarę proste, odpowiednia grubość ...i koszt śmiesznie niski :)

Razem z mężem, wykonaliśmy otwory w plastrach i przy pomocy kleju do drewna ( nie pamiętam firmy, ale używany przez stolarza do klejenia ) zamocowaliśmy nogi.
Jak widać wcześniej popełniłam mały błąd i zawoskowałam plaster, jednak udało się go dobrze odpylić  i jeszcze raz naniosłam ciemny wosk. 


Krzesełko białe dostało nóżki do połowy wymalowane białą kredową farbą Casa Blanca.
Siedzisko natomiast dostało cienką warstwę farby oraz lekko je przetarłam, by wydobyć kolor drewna. Całe krzesełko zostało pokryte bezbarwnym woskiem.Taborety są dosyć wysokie , mają 40cm. Więc śmiało mogą służyć też jako stoliki kawowe.
Pozdrawiam, Marta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz