piątek, 9 marca 2018

Jaja

Witam

Dzisiaj mam dla Was znów Wielkanocny projekt. Dołączyłam do zespołu projektowego  sklepu PaperConcept, gdzie będę Was inspirować różnymi projektami.
Uwielbiam drewniane jaja, dają bardzo duże możliwości dekoracji. Ja postanowiłam je pomalować farbami kredowymi. Stworzyłam charakterystyczne przecierki w dwóch kolorach. Pierwsze, oba jaja pomalowałam farbą kredową białą. Następnie dodałam w niektórych miejscach wosk, by po nałożeniu drugiego koloru, bez problemu zedrzeć papierem ściernym drugą warstwę i uwidocznić przecierki.  Na koniec dodałam złocenia folią, używając do tego kleju do złoceń. Jaja same w sobie są już tak dekoracyjne, że wystarczy je położyć na garści mchu i małą dekorację mamy gotową.

 
Produkty ze sklepu:

3 komentarze:

  1. Patrząc na nie zachciało mi się takie. zrobić -tyle,że już późno..Efekt złoceń wygląda ślicznie.Zastanawiam się tylko czy to koniecznie musi być ten klej?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przepraszam, przegapiłam Twoje pytanie. Nie, nie musi to być konkretnie ten klej. Każdy inny nada się do złoceń, jeśli tylko "chwyci" folię. Ale mam dwa kleje typowo do złoceń, i one najlepiej chwytają folię.

      Usuń