piątek, 1 grudnia 2017

Hot stamping GoPress and Foil

Witam

Chciałam Wam dzisiaj przedstawić nowość na  naszym rynku, maszynkę GoPress and Foil, którą możecie kupić w DpCraft. Urządzenie to używane jest z jakąkolwiek maszynką do wycinania ( jest kompatybilna ze wszystkimi dostępnymi na rynku) -  jest ona niezbędna, ponieważ po podgrzewaniu przepuszczamy "kanapkę" przez maszynkę.
Do GoPress and Foil są dedykowane specjalne płytki wytłaczające wzór, których używamy w odpowiedniej kombinacji. Istnieje bardzo wiele wzorów, które w sklepie sukcesywnie będą uzupełniane. Niestety nie możemy za jednym razem zafoliować i wyciąć elementu z powszechnych wykrojników jednak możemy  foliować gotowe wycinanki  : napisy, serwetki mogą nabrać zupełnie innego wyglądu.
Używając tradycyjnych wykrojników osiągniemy tylko złocenie na rantach danego elementu. Uwaga! Nie używajmy wykrojników na platformie grzewczej bez uprzedniego dodania metalowej płytki ( będzie również dostępna w sklepie) lub  grubszej tektury, by nie uszkodzić maszynki. 

Genialnie pokryć możemy misternie wycięte tekturki.

GoPress and Foil zadziała nam także na elementach ze sklejki, pamiętajmy jednak by odpowiednio dobrać  grubość w maszynce do wycinania. Nie polecam przy tak grubych elementach przepuszczać  platformy grzewczej z zamkniętą przezroczystą , górną płytką. Dla bezpieczeństwa robiłam to z nałożoną od góry płytką do BS, a przezroczystą od maszynki GoPress otworzyłam. Taką technikę również stosujemy przy folderach  do embossingu, jeśli chcemy  wytłoczyć i zafoliować wzór z ogólnodostępnych folderów.

Możemy uzyskać na wielu materiałach ciekawe złocenia: filc, washpapa, folia - na każdym z tych materiałów pracuje się  bardzo fajnie. 

Ważą sprawą jest również równomierny docisk przy przekręcaniu przez maszynkę, by dobrze docisnąć nagrzaną folię do materiału z którym pracujemy.  Jeżeli nie zafoliuje nam się dokładnie element, możemy czynność powtórzyć od początku. Jednak ważne, by  folia była znów na całości elementu, ponieważ gdy będziemy sztukować, to pierwsza warstwa złocenia lekko się zmatowi ( pokazane w filmie )

Do maszynki są dedykowane folie, które występuję w wielu kolorach. Niestety, nie da się używać foli innej firmy ( puki co sprawdziłam tylko jedną). Folie są długości 5m, więc myślę, że można stworzyć z jednej rolki sporo projektów.

Jakie są moje odczucia po kilkunastu dniach pracy z maszynką? Na początku myślałam, że jest to zbędny produkt, jednak uważam, że nic tak pięknie nie pokryje na złoto tekturki, wycinanki na dodatek wieloma kolorami folii ( również holograficznej). Odpowiada mi również fakt, że mogę pracować nie tylko z papierem. Jednym słowem : zakochałam się w maszynce, i będzie to narzędzie na stałe używane w moich projektach  - tych prostych i bardziej rozbudowanych.    

To tylko kilka ważnych podstawowych wiadomości, w najbliższym czasie przybliżę Wam jeszcze bardziej zastosowanie tej maszynki, a tym czasem zapraszam na film gdzie pokażę Wam działanie tego urządzenia oraz wykonam prostą pracę z pięknym złoconym napisem i innymi elementami.

Złota Folia
Maszynka
Folder do wytłaczania

1 komentarz:

  1. niestety sklep nie oferuje nawet jako dodatku w odrębnej sprzedaży wymienionej w tekście metalowej płytki

    OdpowiedzUsuń